\

ÚvodZ praxeMakro stahuje z prodeje šunku Tapas kvůli listerii

Makro stahuje z prodeje šunku Tapas kvůli listerii

13. ledna 2012 | Rubriky: Z praxe

V některých balení šunky Tapas Serrano, prodávané v zahraničí, odborníci zjistili zvýšený obsah zdraví nebezpečné bakteri listerie. Tento produkt v ČR nabízela síť velkoobchodů MAKRO, která nyní vyzvala zákazníky k vrácení výrobku.

ZDROJ: iDNES.cz

"Stahování bylo zahájeno na základě rutinních mikrobiologických testů produktů značky Tapas realizovaných zahraniční centrálou společnosti. Aby se předešlo možnému negativnímu vlivu na zdraví spotřebitelů, rozhodla se společnost učinit toto preventivní opatření," uvedla mluvčí Makro Cash & Carry ČR, Romana Nýdrle.

Makro už šunku z prodejen stáhlo a informovalo všechny zákazníky, kteří si tento výrobek koupili. "V ČR jsme takto kontaktovali 357 zákazníků, kteří zakoupili celkem 514 balení výrobku Tapas Serrano," uvedla Nýdrle s tím, že firma zákazníkům vrátí peníze.
Mezi zákazníky maloobchodníků, kteří v Makru nakupují, se podle mluvčí šunka nestačila rozšířit.

BESsBESsBESsBESs

Listerie se běžně vyskytuje v půdě, prachu, povrchových vodách nebo na rostlinách. Přítomnost této bakterie v jídle ještě neznamená akutní nebezpečí, zdraví lidé jí odolají. Onemocnění způsobuje u těhotných žen, novorozenců, seniorů a lidí s oslabenou imunitou. Nemoc má nejčastěji podobu lehčí chřipky, při těžším průběhu postihnou pacienta bolesti hlavy, křeče a zmatenost. Bakterie může vyvolat i zánět mozkových blan.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Kontakt

Ing. Vladimír Soulek

Specialista pojištění pohledávek

602 680 410