ÚvodZ praxe

Z praxe

 

Nestlé čelí obvinění z neúmyslného zabití. Po konzumaci její pizzy zemřely dvě děti na otravu

Nestlé čelí obvinění z neúmyslného zabití. Po konzumaci její pizzy zemřely dvě děti na otravu 14. července 2022 | 

Po vážné otravě desítek dětí bakterií E.coli proběhla ve středu razie v sídle francouzské pobočky firmy Nestlé a v jejím výrobním závodě Buitoni na severu Francie, odkud pocházely závadné výrobky. S odkazem na vyjádření pařížské prokuratury o tom informovala agentura AFP.

Pozor na kontaminované mléko, varují řetězce

Pozor na kontaminované mléko, varují řetězce 25. října 2021 | 

Obchodní řetězce stahují z prodeje čerstvé mléko od společnosti Olma. Ta ho dodává nejen pod vlastní značkou, ale i pod takzvanými privátními značkami řetězců – například Pilos v případě Lidlu.

Hamé muselo stáhnout dětskou výživu, obsahovala příliš rtuti

20. listopadu 2019 | 
Veterináři nařídili firmě Hamé, aby v Česku stáhla 4 500 balení dětské výživy Hamánek Tuňák se zeleninou a bramborem. Bylo v něm totiž nadlimitní množství rtuti. Většina výrobků putovala do zahraničí, hlavně do Číny a na Ukrajinu, část se však prodávala i v tuzemsku.
Převzato: iDNES.cz

V Německu dopadli traviče potravin, do dětské výživy vstřikoval fridex

4. října 2017 | 

Zdroj:iDNES.cz

V Německu pravděpodobně zadrželi vyděrače, který vyhrožoval otrávením potravin nejen v německých obchodech, pokud nedostane miliony eur. Policie ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa považuje podle informací agentury DPA za důvodně podezřelého muže, kterého dopadla už v pátek.

 

Na trhu je závadná Milka s oříšky. Výrobce ji stahuje z regálů.

30. listopadu 2016 | 

Zdroj: iDNES.cz

Výrobce cukrovinek firma Mondeléz Intenational stahuje na českém a slovenském trhu stogramové balení čokolády Milka s drcenými lískovými oříšky. V jedné šarži se totiž objevila podle tiskové zprávy firmy „zásaditá látka v pevném skupenství“. Lidé, kteří si čokoládu koupili, by ji neměli konzumovat.

Pomsta za 10 milionů korun. Policie řeší sabotáž v továrně na léky

8. listopadu 2016 | 

Zdroj: iDNES.cz

Skandál způsobený výměnou léků v krabičkách otřásá farmaceutickou společností Zentiva. Za záměnou tabletek ve 110 tisících balení léků stojí dle zjištění deníku MF DNES nejspíš bývalý zaměstnanec firmy, který se chtěl pomstít za to, že dostal výpověď.

Pozor na kousky uzeného lososa. Obsahují člověku nebezpečného červa

12. srpna 2016 | 

Zdroj: iDNES.cz

Ministerstvo zdravotnictví varuje před konzumací stogramového výrobku „Losos divoký uzený - kousky“ s datem spotřeby do 22. července a 11. srpna letošního roku. Ryba obsahuje parazita, který může být nebezpečný i pro člověka.

SÚKL stahuje vadné šarže dvou léků. Mohly být zaměněny za jiné, varuje

1. prosince 2015 | 

Zdroj: iDNES.cz

Státní ústav pro kontrolu léčiv stahuje kvůli závadám v jakosti některé šarže přípravků Polygynax na léčbu gynekologických potíží a Curacné na těžké formy akné. V podělí o tom informoval na svém webu. Podle mluvčí ústavu Lucie Šustkové je riziko pro pacienty a pacientky minimální. Načatá i nenačatá balení je možné vracet do lékáren.

Podezření na olovo v nudlích přišlo Nestlé v Indii na desítky milionů

10. listopadu 2015 | 

Zdroj: iDNES.cz
Nestlé po pěti měsících obnovila prodej populárních nudlí Maggi v Indii. Indický úřad pro bezpečnost potravin začátkem června označil nudle Maggi za zdraví nebezpečný produkt obsahující olovo a nařídil je stáhnout z trhu.

Staropramen potvrdil, že do jeho piva ve Švédsku se dostala chemikálie

23. října 2015 | 

Zdroj: ihned.cz

Staropramen přiznal, že v jeho sudech byla chemikálie, která zapřičinila dvěma lidem ve Švédsku krvácivé puchýře v ústech. Ta se do sudů dostala při jejich čištění. Staropramen už kvůli chybě zlepšil kontrolu. Kvůli incidentu firma v září pivo ze švédského trhu stáhla, nyní nápoj znovu distribuuje. Lidé, kteří po vypití piva krváceli, jsou podle Barvíka v pořádku.

Kontakt

Ing. Vladimír Soulek

Specialista pojištění pohledávek

602 680 410