ÚvodZ praxeNestlé čelí obvinění z neúmyslného zabití. Po konzumaci její pizzy zemřely dvě děti na otravu

Nestlé čelí obvinění z neúmyslného zabití. Po konzumaci její pizzy zemřely dvě děti na otravu

14. července 2022 | Rubriky: Z praxe

Nestlé čelí obvinění z neúmyslného zabití. Po konzumaci její pizzy zemřely dvě děti na otravu

Po vážné otravě desítek dětí bakterií E.coli proběhla ve středu razie v sídle francouzské pobočky firmy Nestlé a v jejím výrobním závodě Buitoni na severu Francie, odkud pocházely závadné výrobky. S odkazem na vyjádření pařížské prokuratury o tom informovala agentura AFP.

Nestlé, majitel značky Buitoni, začala stahovat problematické výrobky z trhu 18. března. Prokuratura 22. března zahájila vyšetřování pro podezření z neúmyslného zabití, podvodu a veřejného ohrožení. Výroba je zastavena od 1. dubna.

Na konci března dvě hloubkové kontroly hygieniků v továrně na mraženou pizzu Fraîch'up v obci Caudry „odhalily zhoršenou úroveň kontroly hygieny potravin“, výskyt hlodavců a nedostatečnou údržbu a úklid. Všechny tyto závady představují podle hygieniků „významný zdroj mikrobiologické, fyzikální nebo chemické kontaminace potravin“ a nebezpečí pro zdraví spotřebitelů.

Od konce února se ve Francii prokázala otrava bakterií E.coli u 50 lidí, v naprosté většině to byly děti. Některým z nich selhávaly ledviny, dvě děti po konzumaci pizzy zemřely. Mražená pizza značky Buitoni se vyváží do 23 zemí, z toho 15 je v Africe.

Převzato z :irozhlas.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Kontakt

Ing. Vladimír Soulek

Specialista pojištění pohledávek

602 680 410