ÚvodZ praxePozor na kontaminované mléko, varují řetězce

Pozor na kontaminované mléko, varují řetězce

25. října 2021 | Rubriky: Z praxe

Pozor na kontaminované mléko, varují řetězce

Obchodní řetězce stahují z prodeje čerstvé mléko od společnosti Olma. Ta ho dodává nejen pod vlastní značkou, ale i pod takzvanými privátními značkami řetězců – například Pilos v případě Lidlu.

„Jedná se o mléka s daty spotřeby 26. až 30. října. Kontaminované mléko poznáte tak, že nemá typickou chuť a vůni,“ upozornila společnost Olma. Podle dostupných informací ho vedle Lidlu prodávají také Billa (Clever), Kaufland, Tesco a další obchodníci.

Lidé mohou vrátit mléko v obchodě, kde ho koupili. U řetězců by mělo stačit vrátit ho v kterékoliv prodejně. Například Lidl nebude trvat ani na předložení dokladu o nákupu, pokud výrobek prodával.

Reklamovat ho lze také přímo u výrobce, a to prostřednictvím e-mailu reklamace@olma.cz. „K reklamaci přímo u naší společnosti není třeba předkládat pokladní doklad, pouze připojte prosím foto, na kterém bude vidět datum spotřeby (uvedené na hrdle lahve), počet kusů a číslo účtu, na který vám budou zaslány peníze,“ upřesňuje Olma.

kontaminace1

„Z důvodu technické poruchy na zařízení došlo k mikrobiální kontaminaci námi vyráběného čerstvého mléka baleného do PET lahví. Kontaminace není plošná a masivní, ale mléko se může i při uchování ve správných skladovacích podmínkách kazit, a proto jej nedoporučujeme ke konzumaci,“ vysvětluje. „Závada byla odstraněna a byla přijata veškerá opatření. Všem zákazníkům se velmi omlouváme za vzniklé nepříjemnosti,“ dodává Olma.

Převzato: penize.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Kontakt

Ing. Vladimír Soulek

Specialista pojištění pohledávek

602 680 410