\

ÚvodZ praxeTesco stahuje závadnou dětskou hořčici, Kaufland zase masovou konzervu

Tesco stahuje závadnou dětskou hořčici, Kaufland zase masovou konzervu

6. dubna 2012 | Rubriky: Z praxe

Tesco stahuje z prodeje zdravotně závadnou dětskou hořčici značky Boneco. Informovala o tom Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Výrobek nevyhovuje požadavkům na bezpečnost potravin.

ZDROJ: iDNES.cz

Vyplývá to z údajů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Podle vyjádření společnosti Tesco hořčice nesplnila požadavky na bezpečnost potravin.

"Výrobek nevyhověl ve znaku suma kyseliny sorbové a benzoové," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Kyselina benzoová se používá jako konzervační prostředek a její nadměrné použití může vyvolat vážné zdravotní potíže.

Kyselina sorbová zabraňuje množení kvasinek a plísní a při nadměrném používání může dráždit sliznice. Výrobky Boneco - hořčice dětská 200 gramů nyní Tesco zakázalo prodávat a zákazníkům, kteří si je už koupili, nabízí možnost vrácení peněz.

Kromě dětské hořčice dnes SZPI informovala i o zákazu prodeje konzervovaného vepřového masa značky Viva ve společnosti Kaufland. Jeden ze zákazníků našel v mase cizí předmět, a Kaufland kvůli tomu stahuje konzervy se stejným datem spotřeby z prodeje.

Již zakoupené výrobky mohou vracet lidé na infocentrech. Jaký předmět zákazník v konzervě našel, společnost neupřesnila.

Podobný případ se stal v únoru společnosti Billa, která musela stáhnout z prodeje sušené fíky. SZPI v nich našla roztoče a také tenkrát vyzvala zákazníky k vrácení zboží.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Kontakt

Ing. Vladimír Soulek

Specialista pojištění pohledávek

602 680 410